Laden Evenementen

Speellijst

Dinsdag 14 oktober 2025
20u00

Oude Zaal

Meer info en tickets binnenkort beschikbaar!

BOEKVOORSTELLING PETER ADRIAENSSENS

 

Pubers opvoeden, bestaat er een moeilijkere opdracht? Wat met smartphones, social media, seks en drugs? Menig ouder zit tijdens die onstuimige tienertijd met de handen in het haar en rijdt zich vast in de overload aan opvoedtips. Maar wat als we er hersenscans van puberbreinen bijnemen? Als we die puberjaren bekijken vanuit de bril van constante ontwikkeling? Dan krijgen we een heel ander beeld. Want een puberbrein is in volle wording tussen 12 en 25 jaar! Dat verklaart waarom ook veel jongvolwassenen en hun ouders nog vaak struikelen en worstelen.

In zijn nieuwe boek De flexgeneratie schetst kinder- en jeugdpsychiater Peter Adriaenssens wat er tijdens die cruciale jaren in al die jonge hoofden gebeurt. Hij legt hersenontwikkeling uit, overschouwt de wereld, en houdt een spiegel voor. Hij schippert tussen wetenschap, buikgevoel en nuance, zonder te vervallen in drammerig advies.

Tijdens de boekvoorstelling gaat Peter in gesprek met klinisch psycholoog Sarah Bal, die al meer dan dertig jaar met jongeren en hun ouders werkt rond de meest uiteenlopende psychische problemen. Ze bracht recent het boek Wat als we er samen over praten? uit en vormt de perfecte gesprekspartner om dieper in te gaan op de uitdagingen en sterktes van jongeren vandaag de dag. Hoe blijf je als ouder geconnecteerd met je kind? Hoe kunnen we hen ondersteunen in deze snel veranderende wereld en voorbereiden op de toekomst? En wat kunnen wij zelf nog bijleren van deze flexgeneratie?

Lisbeth Imbo leidt het gesprek in goede banen.

Organisatie: Pelckmans Uitgevers
Foto credit: Stefaan Temmerman
Evenement Categorie: